رفتن به مطلب

محمد رضا علی پورحقیقی

Members
 • تعداد ارسال ها

  161
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  39

آخرین بار برد محمد رضا علی پورحقیقی در April 13

محمد رضا علی پورحقیقی یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

اعتبار در سایت

242 عالی

5 دنبال کننده

درباره محمد رضا علی پورحقیقی

 • درجه
  توانمند - فعالیت هات باعث شد به جاهای خوب برسی...یادمون باشه جایگاه های بهتری هم هست

آخرین بازدید کنندگان نمایه

582 بازدید کننده نمایه
 1. محمد رضا علی پورحقیقی

  ایجاد سوراخ در محیط مونتاژ روی چند قطعه

  سلام میتوان از کلیک سمت راست در محیط مونتاژ و یا محیط CATPart استفاده کرد و موضوع مد نظر را فعال و یا غیرفعال کرد .
 2. محمد رضا علی پورحقیقی

  عدم ویرایش اسکچ

  سلام هر موضوعی که وابستگی خودش را از دست بده و علامت کنار آن قرار گیرد قابل ویرایش ( بصورت پارامتریک) نمی باشد و برگشت هم ندارد.
 3. محمد رضا علی پورحقیقی

  ذخیره کردن قطعات

  سلام هنگام مونتاژ در کتیا باید به قوانین حاکم مطلع بود تا بتوان به راحتی از این محیط لذت برد. مواردی همچون: باید سعی شود دو قطعه به یک اسم در سیستم وجود نداشته باشد چون هوشمندی کتیا میتونه مشکل ساز شود بعنوان مثال اگر شما یک مجموعه را باز کرده باشید که اسم یکی از فایل ها آن مثلا Part 1 هست و بخواهید مجموعه دیگری که باز نام یکی از قطعات آن Part 1 هست را باز کنید ممکن است ( دقت کنید ممکن است همیشه چنین نیست و بستگی به شرایط دارد) فایل مجموعه اول را برای مجموعه دوم جایگزین کند. با این شرایط اگر بک آپ میگیرید بهتر است در سیستم و هاردی دیگر باشد و یا حداقل بعد از بالا آمدن کتیا یا فقط بک آپ را باز کنید یا فایل جاری دستور Save Management و گزینه ها آن برای ذخیره کردن و حتی بک آپ گیری و ورژن زدن فایل های مونتاژی همه چیز را از قبل دیده و پیشنهاد میکنم حتما گزینه های این دستور را خوب فرابگیرید و استفاده کنید. امکان قطع ارتباط بین فایل مونتاژی و قطعه اصلی بی معناست و ممکن نیست چون فایل های مونتاژی به خودی خود فقط آدرس فایل های قطعه را دارند (به همین دلیل حجم کمی دارند) مگر اینکه بخواهید مجموعه خود را از حالت مونتاژ خارج کنید.
 4. محمد رضا علی پورحقیقی

  keep specification در rectangular pattern

  سلام بدلیل ماهست سطوح این گزینه در GSD فعال نیست
 5. محمد رضا علی پورحقیقی

  شت متال دیزاین

  این دستور در محیط Generative sheet metalاست نه محیط منسوخ شده sheet metal
 6. محمد رضا علی پورحقیقی

  متن و عکس در کتیا

  رندرینگ رو در حالت shading with material قرار دهید تا بتوانبد تصویر را روی قطعه ببینید
 7. محمد رضا علی پورحقیقی

  اعمال بار در یک موقعیت مشخص

  سلام اینکه کل یک قطعه تحت تاثیر بار قرار بگیرد طبیعی است . شما می توانید از بار متمرکز و یا بار نقطه ای استفاده کنید و نتایج متفاوت بگیرید.
 8. محمد رضا علی پورحقیقی

  ارور vc9 runtime

  احتمالا این مشکل به ویندوز برمیگرده کتیا R26 یا همون 2016 رو نصب کنید فکر کنم مشکل حل میشه این نسخه کتیا در مرکز دانلود سایت کدافزار بصورت رایگان قابل دانلود هست
 9. محمد رضا علی پورحقیقی

  USER DEFINE STAMP

  سلام دوست عزیز انجام این کار حدود دو ساعت زمان نیاز دارد اگر فرصت شد چشم اما اکر عجله دارید میتوانید این مورد را در قالب یک کلاس خصوصی از کدافزار بخواهید.
 10. محمد رضا علی پورحقیقی

  غیر فعال بودن صفحه List of Available Configurations Of Products

  سلام به لینک زیر سوال و جواب شماره 2 مراجعه کنید https://www.cadafzar.ir/cadafzar/20/articles
 11. محمد رضا علی پورحقیقی

  blade

  استفاده از multi section با section های زیاد غلط است ولی با دو یا سه section می تونه خوب باشه یه فیلم کامل در این خصوص دارم تهیه می کنم تا دو هفته دیگه فکر کنم بتونم توی سایت کدافزار بزارم توی این فیلم نکات جالبی عنوان شده
 12. محمد رضا علی پورحقیقی

  ماشین کاری با محور C در کتیا

  سلام جناب آقای اردستانی ممنونم میشم از تجربه خودتون بیشتر اطلاعات به ما بدید و در قالب یک مثال ساده موضوع توضیح داده شود.
 13. محمد رضا علی پورحقیقی

  صفحه برش core cavity

  در سطوح تخت استفاده از این دستور ( برای این منظور ) مجاز است و خطوط خم و فیلت باید باقی بماند. مقدار مجاز : در قالب مهم آب بند بودن سطح جدایش است بعد از ایجاد سطح جدایش برای Core و Cavity ( هر دو) استفاده شود.
 14. محمد رضا علی پورحقیقی

  صفحه برش core cavity

  سلام گرچه میشود با همین سطوح طراحی قالب را انجام داد و و در ماشینکاری هم مشکل عمده ای وجود ندارد ولی برای اینکه یک کار حرفهای انجام داده باشید باید این خطوط را با ایجاد یک سطح یک تکه و حذف سطوح تکه تکه ایجاد کرد. برای این منظور از هر دستوری میتوان استفاده کرد اما در نسخه R21 به بعد می توان از دستور Surface Simplification استفاده کرد.
 15. محمد رضا علی پورحقیقی

  publication

  خب اگر از عدم تغییر مطمئن هستید به علامت توجه ای نکنید این علامت داره میگه که: بین این موضوع و یک موضوع دیگه ارتباطی وجود داره که بدلیل ندیدن موضوع مبنا تغییرات احتمالی اعمال نمی شود و خب اگر تغییری داده نشده با خیال راحت به کارتون ادامه بدید و این علامت هم همینطور می تونه بمونه

درباره انجمن

اینجا جاییه که میتونید سوالات خودتون رو در مورد نرم افزا رهای طراحی مهندسی مثل کتیا ، سالیدورک، اتوکد ، Delmia، آباکوس پروکست ، راینو ،3Dmaxو ... بپرسید.

اخبار و رویدادها

به زودی

×